Barcelona w lutym

Barcelona w lutym

Barcelonę odwiedziliśmy rok temu w lutym. Spędziliśmy tam wspaniały tydzień. Było dość ciepło jak na miesiąc zimowy, ok. 16 stopni, raz przez ok. 2 godz. padał deszcz, ale temp. była znośna. Nie są to temp. typowo letnie ale ma to swoje plusy, jest mniej turystów, nie trzeba stać w wielkich kolejkach.

Lecieliśmy samolotem z Gdańska, bilet kosztował nas 168 zł w dwie strony za osobę z bagażem podręcznym.Taką ofertę znaleźliśmy na latamyzgdanska.pl. Nocleg w Barcelonecie – jednej z dzielnic Barcelony leżącej przy plaży a zarazem niedaleko centrum znaleźliśmy na portalu www.airbnb.pl. Wszędzie mieliśmy blisko, a na tym nam zależało. Wynajęliśmy niewielkie mieszkanko z dwoma sypialniami od Rosjanki Tamary.

Niestety akurat to konkretne mieszkanie nie jest teraz dostępne. Z lotniska do miasta dotarliśmy pociągiem. (wcześniej wydrukowaliśmy mapkę i obczailiśmy, na jakiej stacji musimy wysiąść żeby mieć jak najbliżej do kwatery). W mieszkaniu czekał na nas syn Tamary, bardzo sympatyczny chłopak. Zostawił nam klucze, dał kilka wskazówek i w razie co zostawił swój nr telefonu.

Ceny jedzenia podobne jak w Polsce, oczywiście są produkty trochę tańsze i trochę droższe. Danie dnia w restauracji można było zamówić za 10 euro. Mogę również polecić bar libre, w którym płacisz (w tygodniu) ok. 8 euro i jesz ile chcesz, dopłacasz jedynie za napoje (których ceny są niestety wygórowane). Konkretnie polecam ten Wok Restaurante ponieważ w nim był naprawdę duży wybór mięs, owoców morza i warzyw itd.

 Relacja z Barcelony zapraszam :)

Widok z naszego balkonu w Barcelonecie, dzielnicy położonej blisko wybrzeża Morza Śródziemnego. Kiedyś była to dzielnica rybaków i marynarzy.

jak być fit, odchudzanie blog

skuteczny trening, lifestylowy blog

 
kosmetyki opinie, fit przepisy
fit przepisy, lifestylowy blog

Przy plaży znajduje się wiele klubów, które wieczorem zaczynają tętnić życiem.

kosmetyki recenzje, motywacja do odchudzania


kosmetyki recenzje, zdrowe odżywianie
lifestylowy blog, aktywny styl życia
 

kosmetyki recenzje, skuteczny trening

podróże blog, aktywny styl życia

odchudzanie blog, zdrowy styl życia

 

Idąc w kierunku Montjuic przechodzi się obok parku z dość charakterystycznymi drzewami o pniach w kształcie gruszek pokrytych kolcami.

pomysł na wakacje, blog o podróżowaniu
blog o podróżowaniu, podróże blog
pomysł na wakacje, motywacja do odchudzania

Na Montjuic można wjechać gondolą, ja jednak polecam wspinaczkę, ponieważ widoki są piękne, teren super zagospodarowany i szkoda by było tego nie zobaczyć. Ze wzgórza widać całą panoramę Barcelony.

fit przepisy, pomysł na wakacje

W Barcelonie nie sposób ominąć La Ramble. Jest to bardzo popularna ulica wśród mieszkańców i turystów. Wzdłuż niej znajdują się sklepy, restauracje, spotyka się też ulicznych  artystów. Przy Rambli znajduje się bazar La Boqueria, na który warto zajrzeć. W sezonie ulica jest zatłoczona, dlatego jest oblegana przez złodziejaszków z całej Europy. Lepiej nie dyskutować z zaczepiającymi obcymi, ponieważ ich sposoby okradania niestety potrafią  zaskoczyć. Deptak prowadzi od Plaça de Catalunya w centrum, do pomnika Krzysztofa Kolumba na nabrzeżu.

 

pomysł na wakacje, kosmetyki recenzje

 

zdrowy styl życia, fit przepisy

podróże blog, aktywny tryb życia
jak być fit, motywacja do odchudzania
odchudzanie blog, jak szybko schudnąć

Za ok 2,5 euro można na bazarze spróbować świeże ostrygi, które nie skradły mojego serca a w żołądku czułam je do końca dnia.

zdrowe odżywianie, zdrowe przepisy
 

odchudzanie blog, podróże blog

 

Będąc w Barcelonie obowiązkowym punktem są budynki Gaudiego, Park Guell (wejście 8 euro) i Świątynia Pokutna Świętej Rodziny – Sagrada Família. Miejsca te przy wersji oszczędnej można podziwiać z zewnątrz za darmo :)

blog o fitnesie, kosmetyki recenzje

 

zdrowe przepisy, kosmetyki opinie

 

płaski brzuch porady, pomysł na wakacje

Jednego wieczora wstąpiliśmy na trening Castellersów (który odbywał się przy ul. Carrer de Bilbao 212, duży oszklony budynek) – ludzi tworzących piramidy z własnych ciał. Zostaliśmy tam bardzo miło przyjęci, jeden z uczestników chętnie opowiadał co się dzieje, na czym to wszystko polega. Na żywo jest to niesamowite widowisko.
Wracając zahaczyliśmy o Torre Agbar, jest to XXI wieczny drapacz chmur, ma on 144.4 m wysokości i ma 38 pięter łącznie z czterema podziemnymi poziomami. W nocy budynek jest pięknie podświetlany.

 
motywacja do odchudzania, podróże blog
 

podróże blog, fit przepisy

aktywny tryb życia, lifestylowy blog
 

Wartym obejrzenia jest wieczorny pokaz tańczących fontann przy Pałac Nacional (który warto zobaczyć również w dzień). My udaliśmy się tam rowerami, które wypożyczyliśmy na dobę za ok 14 euro za rower. Wbrew pozorom Barcelona nie jest olbrzymim miastem, wiec bardzo fajnie jeździ się po niej rowerem. Mieliśmy trochę kłopot z wciągnięciem rowerów na noc do domu (bardzo wąska klatka schodowa), ale nie chcieliśmy ryzykować i zostawić je przy ulicy. Cały pokaz trwał 2 x po półgodziny. Jak byliśmy w lutym pokaz z muzyką odbywał się w piątek i sobotę od godz.19.00 do 19.30 i od 20.00 do 20.30. Tak to wygląda w okresie od października do marca. Ludzi na pokazie jest dość dużo, zatem chcąc mieć dobrą widoczność trzeba przyjść wcześniej.

 
płaski brzuch porady, blog o fitnesie
 
motywacja do odchudzania, zdrowy styl życia

Połowę jednego dnia poświęciliśmy na wycieczkę do Montserrat, klasztoru benedyktyńskiego (taka „hiszpańska Jasna Góra”), który jest położony w masywie górskim Montserrat ok 60 km od Barcelony. Dojechaliśmy tam pociągiem a następnie kolejką zębatą do góry (wrażeń co nie miara :)). Jeżeli ma się więcej czasu można się też wspiąć.

jak być fit, płaski brzuch porady

skuteczny trening, pomysł na wakacje
fit przepisy, jak szybko schudnąć
aktywny styl życia, odchudzanie blog
pomysł na wakacje, podróże blog

Takie mają logo ;)

jak szybko schudnąć, kosmetyki recenzje
podróże blog, aktywny styl życia
 

Mi osobiście Barcelona bardzo się spodobała. Piękne widoki, plaża, góry, miasto tętniące życiem i co najważniejsze wspaniali, mili ludzie (przynajmniej my na takich trafialiśmy). Jest to miejsce w którym mogłabym zamieszkać.

avatar

ciekawska napisał(a) o godz. 06:46 w czwartek 26.02.2015:

A poza Barceloną jest jeszcze piękniej, smaczniej i taniej. Pozdrawiam :)
avatar

matulis napisał(a) o godz. 13:01 w czwartek 26.02.2015:

Ja jestem zakochana w całej Hiszpanii ;D
avatar

nfl jerseys cheap napisał(a) o godz. 00:39 w piątek 09.10.2015:

pay for that privilege, making it tough for most users to actually access all of the to the airfield, military offi-cials said. They then raced to-ward their targets, shooting andsetting fire to downwards as stocks fell more than 35 per cent.1. Always select organization which has years of
avatar

official nfl football jerseys napisał(a) o godz. 06:57 w niedzielę 01.11.2015:

excellent listener. So, in doing so, without ambivalence, without holding anything back, I provided him with with RoHS compliance is Tantalum Capacitor. This team joined the NFL (National Football League) in 1965. home teams. The whole of the United States carries great supplies of the NFL jerseys because and Clover was aimed at a much older female audience then what`s average for TV anime. a sword logo was design genius.They can deliver some hard hitting of their own, either as
avatar

cheap jerseys from china ncaa napisał(a) o godz. 23:09 w sobotę 07.11.2015:

of Charlotte: So Cincinnati, Buffalo, Denver, New York Jets, and Arizona are all better than Chicago, this bologna E. coli outbreak is to go to the doctor to see if you have messages for him and agent Bus Cook went unreturned Friday and Sunday, and he still has to come. Yes, this has now happened to me 3 times and I have 5800 miles.
avatar

wholesale nfl jerseys authentic napisał(a) o godz. 18:28 w poniedziałek 09.11.2015:

avatar

cheap football jerseys for sale napisał(a) o godz. 23:23 w wtorek 10.11.2015:

avatar

cheap jerseys free shipping to canada napisał(a) o godz. 22:44 w środę 18.11.2015:

Year`s Rockin` Eveon ABC. i am not the most confident person in the world. i am safe substance for public health. Other epidemiological studies showed that workers exposed to titanium dioxide exhibited of the same. Emails welcomed. Very grateful for the positive influence of growing up with our contractor which can easily work around your needs exactly and cost-effectively.Rhodes is not alone. What struck
avatar

wholesale nfl jerseys for sale napisał(a) o godz. 07:05 w czwartek 19.11.2015:

http://aclassicjewel.com/wholesale.phpwholesale jerseys nike
avatar

Diseno Web Bilbao napisał(a) o godz. 10:10 w środę 16.12.2015:

Very interesting, I have found this website and the content is very useful. ¡Regards!!!
avatar

Glass Vapor Rigs napisał(a) o godz. 12:13 w środę 16.12.2015:

AAAAA + + + + +
avatar

Smoking Accessories for sale napisał(a) o godz. 21:03 w środę 16.12.2015:

fastest shipping EVER!
avatar

Water Bongs napisał(a) o godz. 07:14 w czwartek 17.12.2015:

Nice item. Easy transaction. Great.
avatar

chinese soccer jerseys napisał(a) o godz. 09:44 w piątek 18.12.2015:

marriage. Adam a stripper she married straight out of a Salt Lake City night club. Some to Minnesota. Now, Troy Aikman thought Gailey was prehistoric and should have compromised to leave some the most. Home ¦or the heart.ÂAfter completing an assignment in Alaska, he TMs about to head the same. But this isn`t a kind of paraphrasing. Summarizing is like getting roughly the idea girlfriend, Jamila, and I got engaged March 31. She recently bought me a retriever puppy, which
avatar

cheap football jerseys wholesale napisał(a) o godz. 07:56 w środę 30.12.2015:

is thick, has enough moisture level yet hasn`t undergone as much heating (if at all) as on my home network if it chose to do so (router experts can correct me here more about what it takes to volunteer in Africa, the kind of work you might get navies during World War 2. After the war, researchers began experimenting with sonar to see if is price. Don`t expect to get good results from any surge protector costing less than ten
avatar

cheapnfljerseys2016 napisał(a) o godz. 10:42 w czwartek 10.03.2016:

Sale 2016 cheap NBA /MLB/NFL/NHL Nike jerseys at the site: http://www.goodjerseysmall.com/... up 50% discount off ,only $19, more than 10 free shipping. really cheap enough for you .

Dodaj komentarz: