Chcesz wyglądać fit? – zmień myślenie!

 Chcesz wyglądać fit? – zmień myślenie!

Tylko Ty możesz wytyczyć sobie nowe cele, wznieść się na wyżyny i tylko Ty możesz zrównać się z ziemią i uczynić się nieszczęśliwą osobą. Wybór należy do Ciebie.

Jeśli utożsamiasz się z większością poniższych punktów, to  uświadom sobie, że nie jesteś na dobrej drodze. Najwyższy czas to zmienić!

1. Mi się nie uda, nie mam silnej woli.

Nie wmawiaj sobie takich rzeczy, ponieważ z czasem zaczynasz w nie wierzyć i faktycznie tak będzie. Zmień swój stosunek do siebie. Im lepsze będzie twoje nastawienie, tym lepiej sobie poradzisz.

 2. Zawsze będę gruba/y, taka moja natura.

Kolejna bzdura, którą sobie wmawiasz. Wystarczy włożyć trochę pracy, zmienić myślenie i wszystko da się wypracować. Zajrzyj tutaj, niesamowite metamorfozy ludzi, którzy uważali podobnie :)

3. Nigdy nie będę zadowolona/y ze swojego ciała.

Jeśli chcesz schudnąć, musisz emanować pozytywnymi myślami na ten temat, musisz sobie wyobrażać ciało, które pokochasz, musisz poczuć do niego miłość. Przestań dzień w dzień wyobrażać sobie i czuć, że masz nadwagę. Jeśli tak myślisz, koniecznie to przeczytaj.

4. I tak nie wytrzymam na diecie.

Skoro tak sobie wmawiasz, tak będzie! Dieta to nic innego jak zdrowe odżywianie, jeśli podejdziesz do tego racjonalnie nie będziesz głodować i przekonasz się, że takie jedzenie jest pyszne i kolorowe. Tutaj pisałam od czego zacząć.

5. Nie mam czasu na ćwiczenia.

To tylko wymówka i dobrze o tym wiesz! Zastanów się co jest dla Ciebie ważniejsze: serial? facebook? itp. czy zdrowie i świetne samopoczucie. Nie musisz nawet wychodzić z domu, efektywne są również krótkie ćwiczenia, które wykonasz w jego zaciszu.

6. Zdrowe odżywianie jest drogie.

Straszna bzdura! Zdrowe odżywianie nie musi wiązać się z wysokimi kosztami. Trzeba umiejętnie gospodarować swoim budżetem i robić przemyślane zakupy. Listę podstawowych produktów znajdziesz tutaj.
 
7. Nie mam czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków.

Oczywiście nie zgadzam się z tym stwierdzeniem a nawet myślę, że jest odwrotnie. Na przykład przyrządzenie pierogów jest o wiele bardziej pracochłonne niż ugotowanie ryżu z warzywami i kurczakiem czy wrzucenie mięsa i warzyw na grilla. Jednym zdaniem – kolejna wymówka.Więcej przepisów znajdziesz tutaj.

Wszystko co Cię spotyka, nie tylko w walce o lepsze ciało, ale również w Twoim życiu jest odpowiedzią na to co dałeś z siebie pod postacią myśli i uczuć, nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy. Każde pragnienie, które potrafisz sobie wyobrazić, już istnieje! Zmień myślenie! Twój los jest w Twoich rękach!

avatar

Megly napisał(a) o godz. 16:00 w piątek 17.04.2015:

W 100% się zgodzę i podpiszę pod tym. Przede wszystkim trzeba się w to wkręcić, wytrzymać i mieć racjonalne podejście bez strykcyjnych, obsesyjnych postanowień nie do zrealizowania. To zależy tylko od nas czy weźmiemy się za siebie czy będziemy szukać wymówek. Zdrowe posiłki wcale nie muszą być kosztowne, ani czasochłonne (wszystko to kwestia rozeznania i odpowiedniej organizacji). Bardzo ciekawy i motywujący wpis. Idealny przed nadchodzącym latem. Pozdrawiam cieplutko! :) Megly.
avatar

Misery napisał(a) o godz. 16:36 w piątek 17.04.2015:

Ho ho, toż to post o mnie :D Chyba staję się sławna ;p Nie no, żartuję... ale prawda jest taka, że część z tych punktów pasuje do mnie, a już nr 3 to wypisz wymaluj JA ;p
Czasami trzeba przypomnieć sobie pewne oczywistości, tak dla zasady. Dziękuję ;)
avatar

Alicja w krainie ciężarów napisał(a) o godz. 19:02 w piątek 17.04.2015:

Bardzo mądrze - rozprawiasz się z wymówkami i mitami bezlitośnie, to się chwali ;)
avatar

Malgorzata Wrzesinska napisał(a) o godz. 20:08 w piątek 17.04.2015:

Gratuluję posta - inspirujesz i motywujesz !! :) Nasze odchudzanie, nasze treningi są zależne od nas i tylko od nas ... i leżą w naszej głowie :) Masz rację- często szukamy wymówek i usprawiedliwień tymczasem ... to tylko my możemy o nas samych zadecydować i nikt za nas tego nie zrobi. Bardzo ciekawy wpis , z przyjemnością czytam Twojego bloga :) Pozdrawiam :)
avatar

Natalia Kruszyńska napisał(a) o godz. 08:13 w sobotę 18.04.2015:

Świetny post. Trafne ujęcie tego, że swoją walkę o zdrowie i piękny wygląd zazwyczaj przegrywamy już "w szatni". Prawdą jest, że wszystko zależy od głowy - tego co w niej siedzi! Warto uwierzyć, że tak naprawdę wszystko zależy od nas i marzenia są niemożliwe tylko dla tych co nic w związku z ich realizacją nie robią! Nikt nie mówi, że będzie łatwo, ale też nikt nie mówi, że się nie da :D.
avatar

Fair Hair Care napisał(a) o godz. 09:13 w sobotę 18.04.2015:

To prawda, zawsze znajdzie się mnóstwo wymówek :)
avatar

Jaspis napisał(a) o godz. 15:52 w sobotę 18.04.2015:

Właśnie, wszystko zależy od podejścia :) Nie można się zniechęcać i nastawiać negatywnie już na samym starcie, bo wiadomo, że wtedy raczej jesteśmy z góry skazani na porażkę. Lepiej myśleć pozytywnie i dać się ponieść temu optymizmowi, a ani się obejrzymy, a dostrzeżemy pierwsze efekty naszego wysiłku :)
avatar

An gie napisał(a) o godz. 19:09 w sobotę 18.04.2015:

Zgadzam się - wszystko zależy od nas samych :)
avatar

Katarzyna napisał(a) o godz. 20:35 w sobotę 18.04.2015:

Ja ze wstydem muszę przyznać, że każda z powyższych była kiedyś moją wymówką, aż stwierdziłam O NIE, koniec i zredukowałam je wszystkie, teraz ak planuję dzień, żeby zdążyć ze wszystkim, schudłam już około 20 kg i aktualnie się rzeźbię no i staram się pokazać innym - jak chcesz to możesz:)
avatar

FitSky FitEarth napisał(a) o godz. 09:38 w niedzielę 19.04.2015:

Prawda jest taka, że odchudzanie czy zmiana odżywiania jest związana w bardzo dużym stopniu ze zmianą myślenia. I właśnie to jest w tym najtrudniejsze. Ale trzeba walczyć o bycie tym kim się chce :)
avatar

p.zawodowa napisał(a) o godz. 11:01 w niedzielę 19.04.2015:

Dokładnie nasze życie jest odzwierciedleniem naszych poprzednich myśli i niestety jesteśmy głupio nauczone rezygnować z tego o co "walczymy"
avatar

Magda i Mateusz napisał(a) o godz. 11:27 w niedzielę 19.04.2015:

Kurcze, sama wiem z siebie, ze trzeba miec upór i wiare w siebie, chociaz to chyba najtrudniejsze w tym wszystkim.. Pozdrawiam :)
avatar

Zakręcony Świat Marty napisał(a) o godz. 13:51 w niedzielę 19.04.2015:

Masz rację, wystarczy trochę dobrej woli. Ja jestem strasznie leniwa, ale plany mam wielkie. Czas zacząć je w końcu realizować
avatar

Natalia Książek. napisał(a) o godz. 13:59 w niedzielę 19.04.2015:

To wszystko to prawda - nasze myślenie w bardzo dużym stopniu przekłada się na nasze efekty. Brak czasu to tylko prosta wymówka, to niestety moja najczęstsza jednak bardzo szybko przekonałam się, że wystarczy tak wszystko zorganizować, że spokojnie można znaleźć chwilę dla siebie, dla swojego zdrowia ;)
avatar

whipped cream napisał(a) o godz. 20:17 w niedzielę 19.04.2015:

Masz rację, dzięki za motywację słowną i wizualną :)
avatar

Paulina Labus napisał(a) o godz. 20:41 w niedzielę 19.04.2015:

Oj, wiele razy się odchudzałam to prawda:) pozdrowienia
avatar

Beata napisał(a) o godz. 07:34 w poniedziałek 20.04.2015:

Najgorsze są te ćwiczenia....nie lubię...;) Ale prawdą jest, że wszystko zależy od naszego nastawienia, wiem to z własnego doświadczenia.;)
avatar

matulis napisał(a) o godz. 12:18 w poniedziałek 20.04.2015:

Dzięki :)
avatar

matulis napisał(a) o godz. 12:21 w poniedziałek 20.04.2015:

Dokładnie :) Tak naprawdę nie ma sukcesów (w każdej dziedzinie) jeśli nie włożymy w to dużo pracy :)
avatar

matulis napisał(a) o godz. 12:22 w poniedziałek 20.04.2015:

Świetnie to ujęłaś :) Dajmy się ponieść optymizmowi :)
avatar

matulis napisał(a) o godz. 12:23 w poniedziałek 20.04.2015:

Gratuluję!
avatar

matulis napisał(a) o godz. 12:24 w poniedziałek 20.04.2015:

Ja również dziękuję wszystkim za komentarze :)
avatar

matulis napisał(a) o godz. 12:26 w poniedziałek 20.04.2015:

Cieszę się, że się zgadzacie :) Nie pozostaje nam nic innego jak mieć pozytywne nastawienie i działać :D
avatar

Slim Size Me napisał(a) o godz. 12:57 w poniedziałek 20.04.2015:

Niby prawda, ale czasem mnie takie złe myśli nachodzą. Zawsze staram się nie dopuszczać ich do siebie i działać nie stać w miejscu.
avatar

matulis napisał(a) o godz. 13:01 w poniedziałek 20.04.2015:

I tak trzymaj :) Nie ma co się zapędzać w złych myślach, ponieważ to z pewnością nie pomoże :)
avatar

claaaaudiah napisał(a) o godz. 16:30 w środę 22.04.2015:

Zgadzam się w 100 % ! :)
avatar

FitHealthyLife napisał(a) o godz. 17:52 w piątek 24.04.2015:

Zakochałam się w figurze dziewczyny z pierwszego zdjęcia :)
Pozdrawiam,
http://fit-healthylife.blogspot.com/
avatar

polskie blogi napisał(a) o godz. 09:48 w niedzielę 03.05.2015:

Dopisz się do listy Polskich Blogów i zyskaj promowanie! Zapraszam


http://polskieblogi.blogspot.com/

Dodaj komentarz: