Nienawidzę swojego ciała!

 Nienawidzę swojego ciała!

Nienawidzę swojego ciała, jakie ono wstrętne, niekształtne, brzydkie itd. Czy kiedykolwiek wypowiadając te epitety pomyślałaś dlaczego obwiniasz swoje ciało? Czy na pewno ono jest winne za to jak wyglądasz? Postaraj się spojrzeć na to nieco inaczej. Twoje ciało jest jedynym miejscem, w którym żyjesz. Ono jest Twoim najlepszym przyjacielem, który jest z tobą 24h na dobę i nigdy Cię nie opuszcza. A czy Ty dobrze je traktujesz? Czy dobrze odżywiasz? Czy o nie dbasz?

To od Ciebie zależy w jakiej ono jest formie. Nie ignoruj go. Przypomnij sobie, ile razy stajesz przed lustrem i obwiniasz je za wszystko. Uwierz w to, że twoje ciało to twój najlepszy przyjaciel. Doskonale wiesz, że gdybyś w taki sposób zwracała się do jakiejkolwiek osoby, ona nie wytrzymałaby z Tobą ani jednego dnia. Być może nawet nie chciałaby Cię znać. Po wysłuchiwaniu tego typu określeń na swój temat zapewne nie chciałoby jej się żyć. Zauważ, jaka bywasz okrutna dla swojego ciała. To jest działanie destrukcyjne. Musisz sobie uświadomić, że to Ci nie pomoże a jedynie zaszkodzi. Negatywne postrzeganie swojej sylwetki doprowadzi Cię do tzw. emocjonalnego, impulsywnego objadania i zaburzenia prawidłowych nawyków żywieniowych, które utrudnią proces odchudzania, dbania o swoje ciało. Zmień to! Jeżeli marzysz o pięknym (z twojego punktu widzenia, inny niech Cię nie interesuje!) i zdrowym ciele, najpierw musisz je pokochać. Denerwuje mnie stwierdzenie „zaakceptuj swoje ciało”. Nie – Ty masz je kochać!!! Nie obwiniaj go, jeśli chcesz żeby z Tobą współpracowało. Może warto zacząć traktować je jako kogoś Ci bardzo bliskiego. Wstań rano i poświęć choć kilka chwil dla swojego ciała. Podziękuj mu za to, że jest z Tobą. Ono jest wspaniałe, dzięki niemu funkcjonujesz, więc zacznij je szanować. Nawet je przeproś za dotychczasowe traktowanie, uśmiechnij się do siebie. I daj sobie czas a przekonasz się jak pięknie zacznie z Tobą współpracować. Nie musisz tego robić ale spróbuj, to nic Cię nie kosztuje.

 

avatar

fitnesanka.pl - jak być fit, fit przepisy, blog o fitnesie, zdrowe odżywianie, pomysł na wakacje, zdrowe przepisy napisał(a) o godz. 19:10 w poniedziałek 06.06.2016:

[…] Nienawidzę swojego ciała! […]
avatar

fitnesanka.pl - jak być fit, fit przepisy, skuteczny trening, zdrowy styl życia, kosmetyki recenzje, blog o fitnesie napisał(a) o godz. 19:19 w poniedziałek 20.06.2016:

[…] Nienawidzę swojego ciała! […]
avatar

fitnesanka.pl - jak być fit, fit przepisy, podróże blog, blog o fitnesie, motywacja do odchudzania napisał(a) o godz. 10:26 w piątek 01.07.2016:

[…] Nienawidzę swojego ciała! […]

Dodaj komentarz: